Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pompa sprzęgła ??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pompa sprzęgła ??

    no wlasnie u mnie tak to wygladalo

  • #2
    Pompa sprzęgła ??

    Witam, nie często zdarza mi się tu pisać, bo większość znajduję w szukajce - ale nie tym razem.

    Czy ktoś miał kłopoty z pompą sprzęgła? - jeśli tak, to może coś mi wyklaruje.

    Otóż czasami (oststnio coraz częściej) mam problemy z wyjęciem biegu - szczególnie w sytuacji kiedy często muszę hamować: w korku, przy manewrowaniu na parkingu, itp. Ustaliłem, że to problem z wysprzęglaniem, bo czasami po wciśnięciu sprzęgła (na biegu) samochód delikatnie podjeżdża - sprzęgło nie do końca wysprzęgla. Poza tym sprzęgło bierze raz przy samej podłodze, a czasami dużo wyżej. Obstawiałem wysprzęglik, albo sprężynę w docisku - majster zdjął skrzynię sprawdził wszystko, wymienił wysprzęglik, bo nie był pewien, czy jest w porządku, ale nie pomogło. Ze sprzęgła została więc tylko pompa i ona jest podejrzana.

    Wczoraj zauważyłem, że po bardzo lekkim naciśnięciu nogą, pedał sprzęgła na biegu (na luzie nie) porusza się sam w górę i w dół o jakiś 1-2cm. Jeśli silnik pracuje na wolnych obrotach opada, a powyżej 1200rpm podnosi się.
    Zastanawiam się, czy to normalne, czy ma to związek z problemem z wysprzęglaniem.

    Jeśli ktoś ćwiczył coś takiego to prosiłbym o opinię, bo czuję, że jak pojadę do mechanika to wymieni mi połowę gratów, a problem pozostanie.

    Pozdrawiam

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X